Autor: PP/Rynek Zdrowia • • 06 listopada 2008 17:45

Ponad 70 proc. Polaków uważa, że choroba serca utrudnia młodym ludziom wejście w dorosłe życie - wynika z raportu przygotowanego w ramach programu

Pierwszy etap programu, organizowanego przez Fundację Marka Kamińskiego oraz polską firmę farmaceutyczną Adamed obejmował warsztaty dla dzieci z problemami kardiologicznymi oraz ich rodziców. Wyniki raportu, które wskazały na ogromną potrzebę kontynuacji programu „Nadzieja dla serc”, zaadresowanego do młodzieży z chorobami serca, skłoniły organizatorów kampanii do przygotowania warsztatów dla tej grupy pacjentów.

W ramach II etapu programu zostaną zorganizowane bezpłatne dwudniowe warsztaty dla młodych osób z chorobami serca. Głównym celem warsztatów jest wparcie dorastających pacjentów, wkraczających w dorosłość, w prowadzeniu aktywnego życia. Nacisk w programie będzie położony na istotną rolę rehabilitacji w procesie leczenia chorób i wad serca. Dodatkowo działania będą ukierunkowane na informowanie rodziców i opinii publicznej, o sposobach pomocy młodym osobom z chorobami serca.

W trakcie bezpłatnych warsztatów młodzież z chorobami serca przejdzie kompleksową ocenę medyczną stanu zdrowia i wydolności fizycznej. Obiektywna analiza stanu fizycznego młodych osób uczestniczących w warsztatach, pozwoli na dobór optymalnych form indywidualnie dopasowanej terapii oraz zaplanowanie bezpiecznego obciążenia wysiłkiem fizycznym.

28 i 29 listopada w zajęciach weźmie udział młodzież z Gdańska i okolic, 5 i 6 grudnia Wrocławia i okolic, 16-17 stycznia Poznania i okolic, a na zakończenie 6 i 7 lutego z Katowic i okolic.

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum