Za leczenie w prywatnej klinice zapłaci NFZ

Autor: Polska/Rynek Zdrowia • • 23 marca 2009 12:34

Miła obsługa, komfortowe warunki leczenie w prywatnych klinikach, a to wszystko za pieniądze z NFZ. Coraz więcej klinik podpisuje kontrakty na pokrywanie części świadczeń z Narodowym Funduszem Zdrowia.

Warszawskie Centrum Medyczne Damiana podpisało właśnie kontrakt na część świadczeń z NFZ. Podobne kontrakty ma również inne prywatne placówki działające w Warszawie. Bez opłat możemy leczyć się w klinikach Enel-Med, Lux Med i CM LIM, a także małych prywatnych klinikach.

Zoperowanie przepukliny, wycięcie żylaków, woreczka żółciowego czy wykonanie tomografii komputerowej mi.  takie świadczenia na koszt Narodowego Funduszy Zdrowia oferuje Centrum Medyczne Damiana w swoim szpitalu przy ul. Wałbrzyskiej w Warszawie. Podpisany kontrakt  obejmuje zabiegi chirurgii jednego dnia w zakresie chirurgii ogólnej, plastycznej i ginekologii. Fundusz zapłaci także za badania diagnostyczne takie jak: tomografiia komputerowa, elektrokardiografiia (próba wysiłkowa), gastroskopia i kolonoskopia.

– Wobec problemów publicznej służby zdrowia oferta bezpłatnych świadczeń w prywatnej placówce będzie atrakcyjną alternatywą dla warszawiaków wymagających leczenia operacyjnego lub rozszerzonych badań diagnostycznych –uważa dr Barbara Piotrowska, dyrektor medyczny Centrum Medycznego Damiana.

Dyrektor zapewnia, że na badania, czy operację pacjenci Damiana nie będą czekali prawie wcale lub kilka tygodni krócej niż w publicznych lecznicach.

Szpital zobowiązany jest do leczenia na zasadach NFZ. Dlatego też by zapisać się na operację lub badanie, należy wcześniej uzyskać skierowanie od lekarza specjalisty. Tylko w przypadku tomografii komputerowej konieczne jest skierowanie od lekarza posiadającego kontrakt z NFZ. Przed wykonaniem operacji konieczna jest również wizyta u specjalisty  z Centrum Medycznego Damiana, za którą trzeba zapłacić.

– To koszt około 100, 110 zł. Lekarz przed operacją musi pacjenta zobaczyć i ocenić, jakie ryzyko niesie ze sobą konkretny zabieg. Pozostałe badania są bezpłatne – informuje Mariusz Stelmach z biura prasowego kliniki.

W Niepublicznym Zakładzie Opieki Zdrowotnej LAM MED, w ramach ubezpieczenia zdrowotnego wykonać można m.in. operacje z zakresu neurochirurgii, chirurgii ogólnej i naczyniowej, okulistyki, otolaryngologii, ortopedii i traumatologii narządów ruchu. NFZ zapłaci też za porady u ortopedy, okulisty i laryngologa.

Lux Med i CM LIM jeszcze nie mają swoich szpitali, ale także w tych sieciach za niektóre usługi zapłaci fundusz. W przypadku Lux Medu stanie się tak, gdy udamy się do chirurga ogólnego, dermatologa i wenerologa. W ramach kontraktu z NFZ przyjmie nas też: gastro-enterolog, ginekolog i położnik, okulista, laryngolog, ortopeda i traumatolog, neurolog, diabetolog, urolog oraz lekarz podstawowej opieki zdrowotnej i stomatologii.

Podpisanie umowy z Funduszem rozważa też Medicover, który za kilka miesięcy ma otworzyć prywatny szpital wieloprofilowy w Miasteczku Wilanów.

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum