ZUS: rodzice nie biorą masowych zwolnień lekarskich z powodu strajku nauczycieli

Autor: PAP/Rynek Zdrowia • • 09 kwietnia 2019 15:12

Liczba zwolnień z poniedziałku nie odstaje od przeciętnej, rodzice nie biorą masowo zwolnień lekarskich ze względu na strajki w szkołach - poinformował we wtorek (9 kwietnia) na portalu Prawo.pl Wojciech Andrusiewicz, rzecznik ZUS.

ZUS: rodzice nie biorą masowych zwolnień lekarskich z powodu strajku nauczycieli
FOT. Elizabeth Albert/Flickr (CC BY 2.0).jpg

"Liczba zwolnień lekarskich z poniedziałku, kiedy rozpoczęto strajk nauczycieli, nie odstaje od przeciętnej - zanotowano ich ok. 158 tysięcy. Nastąpił natomiast lekki wzrost zwolnień branych na opiekę nad dzieckiem. W ramach tej puli liczba e-ZLA na opiekę to prawie 26 tys." - poinformował Andrusiewicz.

"Wszystko wskazuje na to, że ludzie byli przygotowani do pewnych trudności związanych z opieką nad dziećmi. Oczywiście pozostają jeszcze statystyki zasiłkowe u pracodawców, którzy samodzielnie wypłacają świadczenia" - stwierdził.

"Na pewno na statystyki zasiłkowe wpływ ma fakt, że wielu pracodawców, tak jak i sam Zakład Ubezpieczeń Społecznych, umożliwiło rodzicom przychodzenie do pracy wraz z dziećmi. Zarówno w centrali Zakładu, jak i oddziałach da się zauważyć obecność dzieci" - dodał.

Monika Witkowska (PAP)

 

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum