ZUS chce tropić symulantów za pomocą telefonu stacjonarnego

Autor: Express Bydgoski/Rynek Zdrowia • • 17 stycznia 2019 10:15

ZUS ma zamiar weryfikować „seryjnych symulantów”. Chce sprawdzać, czy chorzy na pewno robią wszystko, żeby wyzdrowieć. W tym celu ZUS zamierza telefonować do domów i wysyłać maile. Urzędnicy mają dzwonić na telefony stacjonarne, z których korzysta coraz mniej osób.

ZUS chce tropić symulantów za pomocą telefonu stacjonarnego
Fot. Archiwum

O pomyśle poinformował portal Innpoland, który donosi, że urzędnicy ZUS-u chcą zdobyć nowe uprawnienia mające ułatwić walkę z osobami wyłudzającymi zwolnienia lekarskie. Problem wynika z tego, że wielu pracowników traktuje je jak urlop.

ZUS za pomocą maili i dzwonienia na telefon stacjonarny chce upiec dwie pieczenie na jednym ogniu: sprawdzić, czy chory faktycznie leży w łóżku; zaprosić chorego na badania kontrolne. Dzisiaj badania kontrolne można zlecić wyłącznie za pomocą listu poleconego.

Pomysł ZUS nie ma jednak szans na powodzenie. Jednym z powodów jest ograniczona ilość telefonów stacjonarnych. Jak wyliczył Innpoland, aktualnie mniej niż jedna piąta gospodarstw domowych ciągle korzysta z tego sposobu komunikacji. Większość z nas używa telefonów komórkowych.

Więcej: expressbydgoski.pl

 

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum