Wyłoniono kandydatów na szefa ZUS

Autor: PAP/Rynek Zdrowia • • 24 września 2009 20:21

Zbigniew Derdziuk i Artur Brzóska, to kandydaci na prezesa Zakładu Ubezpieczeń Społecznych wyłonieni przez specjalny zespół w Ministerstwie Pracy i Polityki Społecznej - poinformował w czwartek (24 września) PAP wiceminister Marek Bucior. Kandydatury te zostaną teraz przedstawione szefowej resortu Jolancie Fedak. Na jej wniosek prezesa ZUS powołuje premier.

Wyłoniono kandydatów na szefa ZUS
Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

Aplikacje na szefa ZUS złożyło 19 osób. Postępowanie kwalifikacyjne rozpoczęło się w środę. Po analizie formalnej dokumentacji wyłoniono 12 osób, które dopuszczono do testu wiedzy. Jak powiedział agencji Bucior, jedna osoba nie stawiła się, więc do samego testu przystąpiło 11 kandydatów.

– Z tych testów do testów psychologicznych zostały dopuszczone trzy osoby - poinformował Bucior.

Zbigniew Derdziuk to były minister bez teki w rządzie Donalda Tuska. Pełnił funkcję sekretarza stanu w kancelarii premiera za rządów Jerzego Buzka i Kazimierza Marcinkiewicza.

Artur Brzóska jest aktualnie członkiem zarządu ZUS ds. administracyjno-technicznych.

Zmiany kadrowe w ZUS mają związek z zatrzymaniem przed dwoma tygodniami przez ABW pod zarzutem łapownictwa: prezesa ZUS Sylwestra R., dyrektora szczecińskiego oddziału ZUS i trzech innych osób.

Obowiązki prezesa ZUS pełni obecnie Elżbieta Łopacińska, która wcześniej była członkiem zarządu ds. świadczeń. Zapowiedziała, że obowiązki będzie pełniła do czasu rozstrzygnięcia konkursu na prezesa Zakładu. Zaznaczyła, że nie będzie ubiegać się o to stanowisko.

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum