Włocławek: ZUS sprawdza czy chory nie pojechał na wakacje

Autor: Nowości/Rynek Zdrowia • • 24 sierpnia 2010 11:24

W pierwszym półroczu bieżącego roku Inspektorat ZUS we Włocławku cofnął wypłatę zasiłków chorobowych na kwotę ponad 41 tys. zł.

- W zakresie orzekania o czasowej niezdolności do pracy lekarze orzecznicy ZUS w Toruniu przeprowadzili w pierwszym półroczu 2010 roku 4540 badań kontrolnych. W ich wyniku wstrzymano wypłaty świadczeń 283 osobom, w tym 92 osobom z terenu obsługiwanego przez Inspektorat ZUS we Włocławku - informuje Bożena Wankiewicz, rzecznik prasowa ZUS Oddział w Toruniu.

Kontrole przeprowadzane są na wniosek pracodawcy, a także wówczas, gdy ZUS otrzyma informację od osób trzecich. Włocławianie przyłapani na wyłudzaniu zasiłków byli zaskakiwani przez kontrolujących najczęściej podczas wykonywania innej pracy zarobkowej. Nie brakowało też takich, którzy czas przebywania na L4 przeznaczali na wakacyjne rozrywki.

W przypadku stwierdzenia, że pracownik wykorzystuje zwolnienie lekarskie niezgodnie z celem, ZUS wydaje decyzję orzekającą o braku prawa do zasiłku. Jeśli świadczenie zostało już wypłacone, pracownik musi zwrócić pieniądze.

Więcej: www.nowosci.com.pl

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum