W tym regionie NFZ może anulować pacjentom 2 mln zł długów

Autor: Radio Wrocław/Rynek Zdrowia • • 08 marca 2017 20:58

Zaległości za świadczenia wykonane u pacjentów bez potwierdzonego prawa do ubezpieczenia z lat 2013 - 2016 wynoszą blisko 2 miliony złotych. Na liście dłużników jest około 4 tysięcy osób.

W tym regionie NFZ może anulować pacjentom 2 mln zł długów
Są wśród pacjentów dłużnicy NFZ, którzy bez abolicji nigdy nie spłaciliby kwot na jakie opiewały dostarczone im rachunki za leczenie. Fot. archiwum

Pacjenci, którzy do 12 kwietnia zgłoszą się do ubezpieczenia będą mieli anulowane długi. Wstrzymane zostaną także rozpoczęte już windykacje. Chodzi o osoby, które miały prawo do bezpłatnego leczenia, ale nie dopełniły formalności i w systemie eWUŚ zostały odnotowane jako nieubezpieczone. 

Radio Wrocław przypomina, że w takiej sytuacji najczęściej są studenci, podczas wakacji podejmują różne prace, ale po jej zakończeniu nie zostają ponownie zgłoszeni do ubezpieczenia. 

Dolnośląski oddział NFZ wysyła listy do osób, które mogą wstecznie zgłosić się do ubezpieczenia i uniknąć płacenia rachunków za leczenie. W takiej sytuacji znalazła się mieszkanka Wałbrzycha, która dostała rachunek za leczenie niepełnosprawnego syna na sumę ponad 600 000 złotych. 

Więcej: radiowroclaw.pl

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum