Ulga podatkowa na dodatkowe polisy zdrowotne - może od 2013 roku?

Autor: Dziennik Gazeta Prawna/Rynek Zdrowia • • 07 marca 2011 09:27

Ministerstwo Zdrowia w poniedziałek (7 marca) skieruje do konsultacji projekt ustawy o dodatkowych ubezpieczeniach zdrowotnych. Projekt przewiduje wprowadzenie ulgi podatkowej dla osób, które kupią dodatkową polisę zdrowotną.

Ulga podatkowa na dodatkowe polisy zdrowotne - może od 2013 roku?

Jak podaje Dziennik Gazeta Prawna, ustawa ma być uchwalona jeszcze w I półroczu 2011 r. Jednym z głównych założeń projektu jest wprowadzenie ulgi podatkowej dla osób, które wykupią dodatkowe ubezpieczenie zdrowotne. Wydatek poniesiony na ten cel byłby odliczany od podstawy opodatkowania.

Obecnie nie wiadomo, kiedy ulga miałby zostać wprowadzona w życie. Resort zdrowia podkreśla, że zadecyduje o tym Ministerstwo Finansów. Według niektórych szacunków, ulga pojawi się nie wcześniej niż w 2013 roku.

W opinii Adama Kozierkiewicza, eksperta w dziedzinie ochrony zdrowia, bez zachęty podatkowej zainteresowanie dodatkowymi polisami będzie niewielkie.

Jak już pisaliśmy, zdaniem minister zdrowia Ewa Kopacz dzięki możliwości dodatkowych ubezpieczeń do budżetu publicznej służby zdrowia mogłoby trafiać około 15 mld zł więcej rocznie. Więcej: www.gazetaprawna.pl

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum