Ubezpieczyciel ma zwrócić koszty również za leczenie w prywatnych placówkach

Autor: Gazeta Wyborcza/Rynek Zdrowia • • 04 kwietnia 2012 09:16

Sąd w Kielcach uznał, że ofiary wypadków drogowych nie są zdane wyłącznie na leczenie w publicznych placówkach ochrony zdrowia. Mogą też leczyć się prywatnie, a ubezpieczyciel jest zobowiązany zwrócić im za to pieniądze.

Ubezpieczyciel ma zwrócić koszty również za leczenie w prywatnych placówkach
Jak informuje Gazeta Wyborcza, ubezpieczyciele niechętnie zwracają poszkodowanym koszty leczenia w prywatnych lecznicach. Argumentują, że mogą oni leczyć się za darmo (tj. w ramach powszechnego ubezpieczenia w NFZ) w publicznych placówkach ochrony zdrowia, nawet jeśli wiąże się to z oczekiwaniem w wielomiesięcznej kolejce.

Towarzystwo ubezpieczeniowe Ergo Hestia odmówiło w 2009 r. zwrotu kosztów leczenia kobiecie i mężczyźnie, którzy w wypadku doznali m.in. uszkodzenia nosa i poważnego urazu kręgosłupa.

W publicznych placówkach musieliby oczekiwać na leczenie do półtora roku. W prywatnej lecznicy przyjęto ich od razu. Ubezpieczyciel odmówił im jednak zwrotu kosztów leczenia, uznając, że mogli leczyć się za darmo w publicznym szpitalu. Sąd uznał jednak, że odszkodowanie się należy.

Więcej: www.wyborcza.pl
Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum