Ubezpieczenie zdrowotne kartą przetargową w rekrutacji kierowców
Badania na temat zadowolenia pracowników z warunków pracy oraz oczekiwań wobec pracodawcy, jak również czynników motywujących do wybrania konkretnej oferty pracy, jednoznacznie wskazują na ważną rolę dostępu do prywatnych przychodni w procesie rekrutacji pracowników.

Przedstawiciele rynku ubezpieczeń zdrowotnych zauważyli, że szybki dostęp do lekarza na terenie całego kraju jest szczególnie istotny w przypadku profesji wymagających dużej mobilności. Dotyczy to zwłaszcza kierowców i przedstawicieli handlowych, którzy znajdują się na liście zawodów deficytowych. Ubezpieczenie zdrowotne może więc być ważnym argumentem w procesie rekrutacji i wpłynąć na jej skuteczność.
Kierowcy samochodów ciężarowych i ciągników siodłowych oraz przedstawiciele handlowi znajdują się na liście 23 zawodów deficytowych wskazanych w ramach raportu Barometr zawodów 2017, przygotowanego na zlecenie Ministra Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej.
Płynące z rynku sygnały wskazują, że zapotrzebowanie na profesjonalnych kierowców sięga kilkudziesięciu tysięcy osób. Niektóre szacunki mówią nawet o liczbie 100 tys. wakatów. W związku z tym pracodawcy powinni jeszcze więcej uwagi niż dotychczas poświęcić kreowaniu przyjaznych warunków pracy.
Małgorzata Jackiewicz, dyrektor Sprzedaży Ubezpieczeń Zdrowotnych w Saltus Ubezpieczenia, twierdzi, że grupowe ubezpieczenia zdrowotne oferują dostęp do placówek medycznych zlokalizowanych w całej Polsce. Dotyczy to nie tylko aglomeracji miejskich, ale także mniejszych miejscowości i miasteczek.
Niektóre towarzystwa ubezpieczeniowe oferują również dostęp do aplikacji mobilnej, dzięki której nie tylko można zamówić wizytę, ale również sprawdzić listę najbliższych poradni. Wbudowana w narzędzie nawigacja podpowie także jak najszybciej do nich dotrzeć.
Benefity pozapłacowe są regularnie wskazywane jako jedna z przewag decydujących o wizerunku firmy. Najbardziej oczekiwanym, spośród licznych dostępnych dla firm rozwiązań, jest zapewnienie prywatnej opieki medycznej. Potwierdza to raport Świadczenia dodatkowe w oczach pracowników w 2017 roku przygotowanego przez Sedlak & Sedlak, z którego wynika, że aż 48 proc. ankietowanych uważa ten benefit za najbardziej pożądany.
Czytaj: www.pulshr.pl
Materiał chroniony prawem autorskim - zasady przedruków określa regulamin.
ZOBACZ KOMENTARZE (0)