Ubezpieczenia turystyczne często nie pokrywają całości kosztów leczenia za granicą

Autor: Gazeta Wyborcza/Rynek Zdrowia • • 04 lipca 2019 11:08

Choroba może dopaść nas także w czasie urlopu i popsuć nawet najlepiej zaplanowany wyjazd za granicę. W krajach, gdzie koszty leczenia są bardzo wysokie może to zakończyć się katastrofą dla naszego domowego budżetu na długi czas.

Ubezpieczenia turystyczne często nie pokrywają całości kosztów leczenia za granicą
Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

Decydując się na wyjazd poza granice Polski należy pamiętać, że ubezpieczenie turystyczne dołączane do wycieczek często nie zapewnia pełnej ochrony w czasie wakacji. Takie polisy zwykle mają niskie sumy ubezpieczenia - niewystarczające, żeby pokryć w całości koszty leczenia za granicą, które mogą wynieść mogą nawet kilkaset tysięcy złotych.

Jak podaje Gazeta Wyborcza np. w Rainbow Tours w wariancie podstawowym w cenie imprezy turystycznej jest ubezpieczenie kosztów leczenia z sumą 60 tys. zł, ubezpieczenie NNW z sumą ubezpieczenia 5 tys. zł, a ubezpieczenia OC nie ma w ogóle.

W Ecco Holiday ubezpieczenie kosztów leczenia w cenie wycieczki jest na sumę 12 tys. euro, NNW - 5 tys. zł, a OC nie ma wcale.

Koszt leczenie udaru w Meksyku razem z transportem medycznym do Polski to wydatek  800 tys. zł. W przypadku, gdy leczenie kosztuje więcej niż suma, na którą się ubezpieczyliśmy, to brakującą sumę musimy dopłacić z własnej kieszeni. 

Dlatego warto pomyśleć o dodatkowym ubezpieczeniu zdrowotnym.  Pamiętając, że ważną częścią składową polisy turystycznej jest też ubezpieczenie OC. Uratuje ono nasz budżet, jeśli wyrządzimy komuś szkodę.

Więcej: gazeta.pl

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum