USA: szpital "podliczył" nauczyciela za leczenie COVID-19, ma zapłacić 840 tys. dolarów

Autor: Radio Zet, JW/Rynek Zdrowia • • 02 czerwca 2020 12:56

Robert Dennis, nauczyciel z Centennial w stanie Kolorado, który zachorował na COVID-19, od szpitala otrzymał rachunek za leczenie na kwotę 840 tys. dolarów.

USA: szpital "podliczył" nauczyciela za leczenie COVID-19, ma zapłacić 840 tys. dolarów
Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

Nauczyciel z podejrzeniem koronawirusa do szpitala trafił w marcu br. Przebieg COVID-19 był bardzo groźny - przez dwa tygodnie był podłączony do respiratora. Aktualnie mężczyzna przebywa na kwarantannie domowej. Okazało się, że koszt terapii to ponad 840 tysięcy dolarów,

Koszt opieki medycznej opłacić będzie musiała także żona Dennisa, która zaraziła się SARS-CoV-2.

Małżeństwo posiada ubezpieczenie zdrowotne, ale obawia się, że może ono nie pokryć wspólnych kosztów leczenia. Szacują, że mogą one wynieść nawet 1,5 mln dolarów - podaje Radio Zet, powołując się na The Denver Channel.

W USA system ubezpieczeń zdrowotnych jest niejednorodny, nie obejmuje wielu procedur i nie jest powszechny. Dla przykładu, tylko 56 proc. personelu medycznego i pracowników opieki społecznej ma ubezpieczenie zdrowotne opłacane przez pracodawcę. Obecnie, z  powodu pandemii koronawirusa, miliony Amerykanów, tracąc pracę, utraciło również prawo do ubezpieczeń zdrowotnych.

Zdaniem senatora Berniego Sandersa, orędownika wprowadzenia powszechnych i bezpłatnych ubezpieczeń zdrowotnych znanych pod nazwą Medicare for All, w rzeczywistości przeciętna amerykańska rodzina z ubezpieczeniem zapewnianym przez pracodawcę musi każdego roku do leczenia dopłacać 4,7 tys. dolarów z własnej kieszeni.

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum