×
Subskrybuj newsletter
rynekzdrowia.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole

USA: producenci leków zarobią na reformie

Autor: Dziennik Gazeta Prawna/Rynek Zdrowia23 marca 2010 11:16

Producenci leków, obok szpitali, powinni najbardziej skorzystać na reformie systemu ochrony zdrowia w Stanach Zjednoczonych.

USA: producenci leków zarobią na reformie
Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

– Szpitalom w oczywisty sposób ubędzie pacjentów, którzy nie mieli czym płacić za udzieloną pomoc medyczną – komentuje Richard Coorsh z Federation of American Hospitals. Dlatego szpitale zgodziły się w ciągu najbliższych 10 lat dołożyć do łagodzenia kosztów reformy 155 mld dol., głównie w postaci obniżenia cen świadczeń dla starszych osób, korzystających z programu Medicare.

Z tych samych powodów powinna się także poprawić sytuacja finansowa lekarzy, co wyjaśnia, dlaczego American Medical Association w zeszłym tygodniu zaczęło popierać ustawę.

Z kolei 85 mld dol.,w większości poprzez obniżkę cen, dołożą firmy farmaceutyczne. Te jednak mają zagwarantowane zyski: jeśli tylko dodatkowe miliony Amerykanów zaczną chodzić do lekarzy i leczyć się w szpitalach, wpływy ze sprzedaży leków błyskawicznie wzrosną.

Rocznie dodatkowy zysk całej branży farmaceutycznej może sięgnąć nawet 3,5 mld dol. Nic zatem dziwnego, że producenci leków wydali w ostatnich miesiącach 100 mln dol. na promocję reformy, m.in. w telewizji.

Więcej na: www.gazetaprawna.pl

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum

    Najnowsze