System e-WUŚ wskazuje, że liczba nieubezpieczonych spadła poniżej 7 proc.

Autor: PPOZ/Rynek Zdrowia • • 22 maja 2015 11:03

Po raz pierwszy od początku funkcjonowania e-WUŚ, liczba nieubezpieczonych Polaków spadła poniżej 7 procent; na koniec kwietnia wyniosła 6,85 proc. - informuje Porozumienia Pracodawców Ochrony Zdrowia.

System e-WUŚ wskazuje, że liczba nieubezpieczonych spadła poniżej 7 proc.

PPOZ tłumaczy, że to efekt rozmów z Ministerstwem Zdrowia i informuje, że 20 maja odbyło się kolejne spotkanie w resorcie (uczestniczyli w nim: wiceminister Piotr Warczyński, wiceprezes NFZ Krzysztof Tuczapski, PPOZ reprezentowali Bożena Janicka i Eugeniusz Michałek).

Jeden z ważniejszych tematów spotkania dotyczył funkcjonowaniu systemu e-WUŚ. Centrala NFZ poinformowała, że po raz pierwszy od początku funkcjonowania e-WUŚ, średnia liczba Polaków nieubezpieczonych wykazywanych w Centralnym Wykazie Ubezpieczonych spadła poniżej 7 proc. i na koniec kwietnia stanowiła 6,85 proc.

- Posunęły się też prace mające na celu pilne rozwiązanie problemu zgłaszania uprawnień do świadczeń zdrowotnych dla młodzieży uczącej się (od 18. do 26. roku życia). Osoby te pojawiając się w CWU jako nieuprawnione - przypomina Bożena Janicka, prezes PPOZ.

- Zdecydowanie rośnie także liczba dzieci zgłaszanych do ubezpieczenia przez rodziców i opiekunów. Jest to efektem szeroko prowadzonej akcji edukacyjnej - wyjaśnia Bożena Janicka.

Dodaje, że Tomasz Pawlęga z resortu zdrowia poinformował o rozmowach z ministrem nauki i szkolnictwa wyższego i pełnej akceptacji weryfikacji uprawnień do świadczeń studentów przez uczelnie.

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum