Rybnik: kłopoty z uzyskaniem kart ubezpieczenia zdrowotnego

Autor: rybnik.com.pl/Rynek Zdrowia • • 03 sierpnia 2018 10:54

W rybnickiej delegaturze NFZ nastąpiła awaria. Mieszkańcy mają problemy z uzyskaniem kart ubezpieczenia zdrowotnego (KUZ).

Rybnik: kłopoty z uzyskaniem kart ubezpieczenia zdrowotnego
Fot. archiwum

Biuro Prasowe Śląskiego Oddziału Wojewódzkiego Narodowego Funduszu Zdrowia w Katowicach potwierdza kłopoty w swojej delegaturze w Rybniku . Utrudnienia nie wynikają z uszkodzenia drukarek, a są związane z działaniem całego systemu personalizacji kart KUZ. Śląski OW NFZ jest w kontakcie z dostawcą oprogramowania i pracuje nad usunięciem awarii.

Jak informuje OW NFZ w Katowicach wkrótce usterka powinna zostać naprawiona, jednak dokładny termin usunięcia awarii nie jest znany. Na razie pacjenci starający się o KUZ proszeni są o przesyłanie wniosków drogą pocztową (na adres: Śląski OW NFZ w Katowicach, ul. Kossutha 13, 40-844 Katowice) oraz drogą mailową (kancelaria@nfz-katowice.pl.).

Jak informuje biuro prasowe katowickiego OW Funduszu-pacjenci mogą także uzyskać karty ubezpieczenia zdrowotnego w pozostałych trzech Delegaturach oraz szesnastu Sekcjach Obsługi Ubezpieczonych (ich adresy znajdują się na stronie internetowej: www.nfz-katowice.pl). Istnieje również możliwość złożenia wniosku o wydanie KUZ w Delegaturze w Rybniku – wówczas osoba ubezpieczona otrzyma kartę w późniejszym terminie (drogą pocztową lub do odbioru w późniejszym terminie w Delegaturze w Rybniku).

Więcej: www.rybnik.com.pl

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum