Połowa zwolnień lekarskich podyktowana jest... stresem

Autor: PAP/Rynek Zdrowia • • 29 kwietnia 2016 11:03

Spada liczba wypadków przy pracy, w tym śmiertelnych. Mniej też osób im ulega. Coraz większe znaczenie mają natomiast zagrożenia psychospołeczne w pracy, które powodują nadmierny stres - informuje inspekcja pracy.

Dla wielu pracowników presją związana z wymogami współczesnego świata pracy, oznacza zmaganie się z nadmiernym stresem. Fot. Archiwum

Według międzynarodowych analiz i badań, wielu pracowników mierzy się obecnie z coraz większą presją związaną z wymogami współczesnego świata pracy. Z tych powodów wielu z nich wpada w nadmierny stres. To coraz powszechniejsze zjawisko jest tematem tegorocznych obchodów Światowego Dnia Bezpieczeństwa i Zdrowia w Pracy, który przypada co roku 28 kwietnia.

- Zagrożenia psychospołeczne, takie jak większa konkurencja, wyższe wymagania związane z wydajnością i długie godziny pracy, sprawiają, że miejsce pracy staje się coraz bardziej stresującym środowiskiem. Duże tempo pracy i globalna konkurencja w coraz większym stopniu niwelują granicę między życiem prywatnym a zawodowym  - wyjaśnia na łamach Pulsu Biznesu Danuta Rutkowska, rzecznik prasowy Głównego Inspektora Pracy.

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum