Podlaskie: do połowy marca lekarze wystawili tyle e-zwolnień, ile w całym 2017 r.

Autor: Gazeta Współczesna/Rynek Zdrowia • • 01 kwietnia 2018 17:45

Województwo podlaskie, a więc i tamtejszy Oddział ZUS zajmuje 4. miejsce (na 43 oddziały i inspektoraty) we wzroście liczby internetowych zwolnień wysyłanych przez internet. Tylko do połowy marca lekarze z Podlaskiego wystawili prawie 41 tys. dokumentów potwierdzających niezdolność do pracy. To prawie tyle, ile wydano w grudniu 2017 r.

ZUS przekonuje, że przejście na e-zwolnienia przyniesie dla lekarzy liczne korzyści. Fot. Shutterstock

Jak informuje Gazeta Współczesna, z możliwości wystawienia e-zwolnienia podlascy lekarze skorzystali prawie 8 tys. razy. Od 2016 roku, w całej Polsce lekarze wystawili ponad 2,5 mln zwolnień przez internet. Na Podlasiu e-zwolnień było ponad 40 tys.

Rzecznik ZUS województwa podlaskiego Katarzyna Krupicka przypomina, że jeszcze tylko 3 miesiące testów i przygotowań i elektroniczne zwolnienia zastąpią papierowe już od 1 lipca. By ułatwić lekarzom opanowanie nowej metody ich wystawiania, ZUS organizuje specjalne i indywidualne konsultacje na temat e-zwolnień.

- Wystawiając druki przez internet lekarze zyskają czas, bo system wypełni znaczną cześć informacji automatycznie. Unikną części błędów, ponieważ e-zwolnienie jest na bieżąco weryfikowane i wreszcie nie będą musieli co jakiś czas przychodzić do ZUS-u, żeby oddać wystawione zwolnienia i pobrać nowe druki - przekonuje Krupicka.

Więcej: www.wspolczesna.pl

 

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum