Pierwsze ubezpieczenie od grypy A/H1N1

Autor: wp.pl/Rynek Zdrowia • • 02 grudnia 2009 08:30

Od 1 grudnia jeden z ubezpieczycieli, jako pierwszy i jedyny na razie, oferuje polisę ubezpieczeniową na wypadek zachorowania na grypę A/H1N1.

Pierwsze ubezpieczenie od grypy A/H1N1
Zagrypionym, ale ubezpieczonym

Ubezpieczyć się można na kwotę 40 tys., 50 tys., 60 tys. lub 70 tys. zł. Jeśli infekcja zostanie zdiagnozowana w okresie trwania umowy, nastąpi wypłata 30 proc. sumy ubezpieczenia. Za dzień pobytu w szpitalu chory może liczyć na 3 proc. sumy ubezpieczenia.

 Dodatkowo po wypisaniu ze szpitala na zwrot kosztów leczenia wynikających z zachorowania na tę grypę - z tego tytułu wypłata nie może być wyższa niż 10 proc. sumy ubezpieczenia. W przypadku śmierci uposażeni otrzymują całą sumę ubezpieczenia lub pomniejszoną - jeśli wcześniej ubezpieczyciel wypłacił świadczenie za zdiagnozowanie choroby. Roczna składka na na ubezpieczenie wynosi 200 zł przy najniższej sumie ubezpieczenia, przy najwyższej - 350 zł.

Jak na razie inni ubezpieczyciele nie zamierzają naśladować InterRisk. Nie widzą konieczności tworzenia nowego produktu ubezpieczeniowego z powodu pojawienia się wirusa grypy A/H1N1

Polisa wykupywana jest na rok, ale „ochroną” obejmuje 11 miesięcy. Pierwsze trzydzieści dni od daty wykupienia polisy są wyłączone z ochrony.

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum