Pakiet medyczny jako bonus do karty bankowej

Autor: Rzeczpospolita/Rynek Zdrowia • • 05 września 2009 09:01

Banki we współpracy z ubezpieczycielami zaczynają oferować pakiety medyczne dołączane do kont lub kart kredytowych - informuje Rzeczpospolita.

Pakiet medyczny jako bonus do karty bankowej
Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

Ostatnio wprowadził je Bank BGŻ we współpracy z Allianz. Posiadacz konta osobistego w tym banku może dokupić pakiet prywatnej opieki zdrowotnej. Abonament obejmuje m.in. wizyty u lekarza internisty i pediatry, siedmiu specjalistów, z których można skorzystać w ponad 460 placówkach, należących m.in. do sieci Lux-Med i Centrum Damiana.

– Liczymy, że do końca roku z tej oferty skorzysta kilka tysięcy osób; nawet jeśli będzie to liczba 2 tys. klientów, będziemy zadowoleni – powiedział Michał Glinka, dyrektor departamentu produktów i usług bankowości detalicznej w Banku BGŻ.

Pakiety medyczne oferują już Citi Handlowy (do kont osobistych), GE Money Bank (przy kartach kredytowych). Zazwyczaj mają one limity dotyczące liczby członków rodziny, którzy mogą z niego korzystać, a także placówek.

W GE Money Banku w ramach ubezpieczenia zdrowotnego, z którego może skorzystać posiadacz kary kredytowej, oferowany jest także abonament medyczny w trzech opcjach, w zależności od liczby osób, które są nim objęte, od 35 zł dla jednej osoby miesięcznie do 99 zł dla czteroosobowej rodziny.

– Dla banków to dobre źródło przychodów, bo nie angażują kapitału, a uzyskują wysokie marże. Przychody ze sprzedaży produktów ubezpieczeniowych będą rosły, a w czasie kryzysu będzie się zwiększał także ich udział w przychodach ogółem – uważa Tomasz Bursa, analityk Ipopema Securities.

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum

    Najnowsze