PZU zapowiada ekspansję w segmencie ubezpieczeń zdrowotnych

Autor: MS/Rynek Zdrowia • • 21 lutego 2012 17:10

Grupa PZU zdecydowała nie czekać na ustawę o dodatkowych ubezpieczeniach zdrowotnych ale już teraz rozszerzyć pakiet ubezpieczeń zdrowotnych dla klientów indywidualnych.

Z informacji przekazanych portalowi rynekzdrowia.pl przez rzecznika prasowego PZU, Michała Witkowskiego wynika, że najważniejszym celem strategicznym, jaki stawia sobie spółka na najbliższe pięć lat jest ekspansja w segmencie ubezpieczeń zdrowotnych.

- Pewnego rodzaju marzeniem jest osiągnięcie w tym czasie 5 mld zł zysku z tego segmentu. Oczywiście będzie ono możliwe do zrealizowania jedynie w sprzyjających warunkach i zmianach prawnych - tłumaczy Witkowski. Obecnie zyski z tego rodzaju ubezpieczeń to niespełna 100 mln zł.

Grupa PZU jest przekonana, że Polacy chętnie kupią dodatkowe ubezpieczenie. Klucz na pozyskanie pieniędzy z tego sektora to dobrze przygotowany produkt ubezpieczenia zdrowotnego. Wydaje się, że to myślenie nie jest pozbawione racji. Jak wynika bowiem z szacunków Polskiej Izby Ubezpieczeń obecnie Polacy każdego roku wydają z własnej kieszeni na leczenie 33 mld zł rocznie. 

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum