PIU: szybko rośnie liczba Polaków z dodatkowym ubezpieczeniem zdrowotnym

Autor: PAP/Rynek Zdrowia • • 28 maja 2018 18:01

Liczba Polaków z dodatkowym ubezpieczeniem zdrowotnym wzrosła na koniec 2017 r. o 22 proc. - poinformowała w poniedziałek Polska Izba Ubezpieczeń (PIU). Dodano, że z prywatnych polis korzysta już 2,27 mln osób.

na zdj. Dorota M. Fal, doradca zarządu Polskiej Izby Ubezpieczeń

Z kolei składka przypisana brutto na rynku dodatkowych ubezpieczeń zdrowotnych wzrosła w 2017 r. o 18 proc. i osiągnęła wartość 684,5 mln zł.

Eksperci PIU prognozują, że liczba Polaków z dodatkowym ubezpieczeniem zdrowotnym nadal będzie rosła, zwłaszcza w kontekście zmniejszających się wydatków na świadczenia specjalistyczne, zapewniane w ramach publicznej opieki zdrowotnej oraz coraz niższą ocenę jej jakości.

"Trend rosnący w kontekście prywatnych ubezpieczeń zdrowotnych postępuje od lat. Pomimo ciągłych zmian w publicznej służbie zdrowia, Polacy ciągle wydają się zauważać jego niedociągnięcia, a wymagania społeczeństwa co do jakości i dostępności rosną. Tym samym alternatywa w postaci prywatnego ubezpieczenia zdrowotnego staje się atrakcyjna dla coraz większej liczby Polaków" - powiedziała, cytowana w komunikacie, doradca zarządu PIU Dorota Fal.

PIU informuje, że oprócz zdrowotnych polis grupowych, rośnie też zainteresowanie dodatkowymi ubezpieczeniami zdrowotnymi wśród osób, które chcą zapłacić za odpowiednie pakiety dla siebie i swojej rodziny z własnej kieszeni.

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum