Opole: wakacje tuż-tuż, wydłużają się kolejki po EKUZ

Autor: radio.opole.pl/Rynek Zdrowia • • 10 czerwca 2015 09:26

540 Europejskich Kart Ubezpieczenia Zdrowotnego wydano tylko w poniedziałek (8 czerwca) w Opolskim Oddziale Wojewódzkim Narodowego Funduszu Zdrowia. To znak zbliżających się wakacji - komentuje Radio Opole.

Opole: wakacje tuż-tuż, wydłużają się kolejki po EKUZ

Paweł Fudala z wydziału spraw świadczeniobiorców opolskiego NFZ uważa, że w lipcu i sierpniu liczba wydawanych kart może wzrosnąć do nawet tysiąca w ciągu dnia. EKUZ jest uznawana w krajach Unii Europejskiej oraz Norwegii, Islandii, Liechtensteinie i Szwajcarii.

Fudala zwraca uwagę, że zakres usług objętych EKUZ nie jest jednolity we wszystkich państwach włączonych do systemu i musimy pamiętać, że będziemy podlegać przepisom obowiązującym na danym terenie. Oznacza to możliwość współpłacenia za świadczenia medyczne w niektórych krajach.

Przekonuje, że przed wyjazdem warto się dodatkowo ubezpieczać, mimo posiadania karty EKUZ. Dodaje, że przecież nie wiemy, do jakiego szpitala trafimy, gdyby zdarzyło się coś złego. Może to być np. świadczeniodawca prywatny, niedziałający w ramach powszechnego ubezpieczenia zdrowotnego.

Czytaj: radio.opole.pl

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum