Olsztyn: pacjenci stoją w kolejkach do najlepszych lekarzy

Autor: Gazeta Wyborcza/Rynek Zdrowia • • 11 lutego 2010 21:13

Długie kolejki pacjentów? Zdaniem ordynatora diabetologii w Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym w Olsztynie, profesor Elżbiety Bandurskiej-Stankiewicz, pacjenci idą tam gdzie są najlepsze usługi.

Rzeczniczka NFZ w Olsztynie przyznaje, że kolejki w przyszpitalnych poradniach są długie, podaje jednak przykłady przychodni, gdzie są krótsze. Odpowiedź na pytanie, dlaczego w jednej czeka się na wizytę u lekarza niemal rok, a w drugiej tylko kilkanaście dni, jest oczywista. Według Gazety Wyborczej większe kolejki są tam, gdzie przyjmują specjaliści uznawani przez pacjentów za najlepszych.

Irena Kierzkowska, dyrektor Szpitala Wojewódzkiego, dodaje, iż pacjentów w poradniach zarządzanego przez nią szpitala jest wielu także z tego powodu, że w jednym miejscu mają możliwość odwiedzenia innych specjalistów.

Kolejki na wizytę w Szpitalu Wojewódzkim są najdłuższe w Olsztynie. Pacjenci, którzy dziś zarejestrują się do poradni endokrynologicznej osteoporozy, zostaną przyjęci dopiero w styczniu 2011 r. Krócej, bo do sierpnia trzeba tu czekać na przyjęcie u endokrynologa. To o wiele dłużej, niż w poradni przy Szpitalu Miejskim, gdzie oczekiwanie wynosi ok. pięć miesięcy.

Więcej na: www.olsztyn.gazeta.pl

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum