O pieniądze na zagraniczne leczenie trzeba się starać przed jego rozpoczęciem

Autor: Dziennik Gazeta Prawna/Rynek Zdrowia • • 02 lutego 2010 21:52

Jeżeli w Polsce nie możliwości przeprowadzenia odpowiedniej terapii bądź wykonania zabiegu to pacjent może starać się, aby NFZ sfinansował mu takie leczenie za granicą.

W takim wypadku trzeba przejść drogę formalną i zrobić to przed wyjazdem na leczenie, a nie po nim.

Obywatel polski, który w chwili ubiegania się o zgodę na przeprowadzenie planowego leczenia znajduje się już na terenie Unii, składa wniosek o wydanie formularza E112 do wybranego przez siebie oddziału NFZ. Do wniosku powinien dołączyć kopię dokumentacji medycznej przygotowaną przez zagraniczną placówkę medyczną, w której ma być leczony. Powinny się w niej znaleźć takie informacje, jak:  szczegółowe rozpoznanie kliniczne, aktualny stan zdrowia pacjenta, przewidywalny rozwój choroby, zakładany okres i zakres leczenia oraz wstępny kosztorys – podaje Dziennik Gazeta Prawna.

Wybrany przez wnioskodawcę oddział Funduszu dokonuje oceny wniosku. Jeżeli nie ma do niego żadnych zastrzeżeń, wniosek wraz z dokumentacją medyczną jest przekazywany do konsultanta wojewódzkiego. Później decyzje pozytywną, albo negatywna podejmuje prezes NFZ.

Więcej w Dzienniku Gazecie Prawnej.

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum