×
Subskrybuj newsletter
rynekzdrowia.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole

NRL interweniuje w ZUS w sprawie limitu na druki ZUS ZLA

Autor: nil.org.pl/Rynek Zdrowia16 marca 2018 13:45

Prezes Naczelnej Rady Lekarskiej Maciej Hamankiewicz interweniuje w ZUS w sprawie limitów na wydawanie druków zwolnień lekarskich.

NRL interweniuje w ZUS w sprawie limitu na druki ZUS ZLA
Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

Prezes NRL Maciej Hamankiewicz wystosował do prezes Zakładu Ubezpieczeń Społecznych Gertrudy Uscińskiej pismo, w którym prosi o jak najszybsze zniesienie limitów druków ZUS ZLA.

Samorząd lekarski nie widzi prawnego uzasadnienia dla tego typu ograniczeń, bo "przecież do lipca tego roku wystawianie zaświadczeń w wersji papierowej jest w pełni dopuszczalne i nie powinno się go ograniczać". Przede wszystkim jednak wprowadzenie limitów utrudnia lekarzom wykonywanie zawodu, zmuszając do częstych wizyt w oddziale ZUS, oddalonych niekiedy o kilkadziesiąt kilometrów.

Ograniczenie wydawania druków papierowych ma skłonić lekarzy do wcześniejszego przejścia na elektroniczne wystawianie zaświadczeń. Jednak stosowaniu tego rodzaju "zachęt" samorząd lekarski stanowczo się sprzeciwia, ponieważ jest to działanie szkodliwe dla lekarzy, a przede wszystkim dla pacjentów. Zupełnie nie do przyjęcia jest także to, że limity wprowadzono zimą, a powszechnie wiadomo, że występuje wówczas zwiększona liczba przeziębień i zachorowań na grypę - zauważa NRL.

Więcej: nil.org.pl

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum