×
Subskrybuj newsletter
rynekzdrowia.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole

NRL do ministra zdrowia i prezes NFZ ws. eWUŚ

Autor: NIL/Rynek Zdrowia25 października 2013 12:22

Prezes NRL Maciej Hamankiewicz 24 października br. zwrócił się do prezes NFZ oraz ministra zdrowia z apelem o jak najszybsze rozwiązanie problemu wadliwego funkcjonowania systemu e-WUŚ, polegającym na generowaniu przez system informacji, często nieaktualnej, o braku objęcia pacjenta ubezpieczeniem.

NRL do ministra zdrowia i prezes NFZ ws. eWUŚ
Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022
"Skala tego zjawiska, pociągającego za sobą całkowitą dezorganizację pracy w placówkach opieki zdrowotnej, a co za tym idzie zrozumiałe niezadowolenie pacjentów, których prosi się o wielokrotne składanie oświadczeń o uprawnieniu do uzyskania świadczeń zdrowotnych oraz dyskomfort personelu medycznego, który nie wie w jaki sposób ma zakwalifikować pacjenta (jako ubezpieczonego? nieubezpieczonego?) obliguje mnie do podniesienia tej kwestii jako wymagającej natychmiastowej interwencji" - napisał prezes Hamankiewicz.

"Zwracam się do pani prezes o podjęcie szybkich i skutecznych działań zmierzających do eliminacji wszelkich nieprawidłowości działania systemu e-WUŚ, a do czasu rozwiązania powyższego problemu, wydania przepisów, które, w sposób jednoznaczny, określą zasady postępowania personelu medycznego w przypadku wystąpienia nieprawidłowości w systemie." - dodał.

Więcej: www.nil.org.pl

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum

    Najnowsze