Minister Boni zaprezentuje zarys projektu wykazu ubezpieczonych

Autor: PAP/Rynek Zdrowia • • 19 stycznia 2012 14:11

W piątek (20 stycznia) ma być przedstawiony zarys projektu, którego celem jest m.in. uruchomienie centralnego wykazu ubezpieczonych w zakładanym terminie od 1 lipca - poinformował w czwartek 19 stycznia Artur Koziołek, rzecznik Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji (MAC).

Szef MAC Michał Boni tłumaczył wcześniej, że chodzi o to, aby centralny wykaz ubezpieczonych "był dostępny poprzez portal we wszystkich jednostkach służby zdrowia w rejestracjach, tam gdzie lekarze prowadzą praktykę".

Jak powiedział Artur Koziołek, prezentacja zarysu projektu zmiany ustawy o świadczeniach opieki zdrowotnej finansowanych ze środków publicznych ma się odbyć około południa w KPRM, gdzie urzęduje Boni. Dodał, że zarys projektu przygotowało Ministerstwo Administracji i Cyfryzacji we współpracy z przedstawicielami NFZ, ZUS i resortu zdrowia.

O szczegółach poinformuje minister Michał Boni, który dwa tygodnie temu w TVN24 zapowiadał przygotowanie zarysu do 20 stycznia. Jak mówił, system ma być taki, aby "wymiana informacji między NFZ a ZUS pozwoliła na aktualizowanie danych o tym, czy dana osoba jest ubezpieczona". "Przede wszystkim trzeba spiąć dane między NFZ a ZUS" - dodał.

Dzień wcześniej (4 stycznia) premier Donald Tusk po spotkaniu z przedstawicielami protestujących lekarzy zapowiedział, że stworzenie informatycznego centralnego wykazu osób ubezpieczonych będzie jednym z priorytetów rządu. Michał Boni spotkał się tego dnia wieczorem w tej sprawie z wiceministrem zdrowia Jakubem Szulcem i prezesem ZUS Zbigniewem Derdziukiem w celu ustalenia wstępnego zakresu zmian legislacyjnych dotyczących stworzenia rejestru.

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum