Mazowsze: oddział NFZ zaprasza na dzień otwarty

Autor: NFZ/Rynek Zdrowia • • 09 lutego 2018 16:02

Z okazji Światowego Dnia Chorego, Mazowiecki Oddział Wojewódzki Narodowego Funduszu Zdrowia zaprasza w sobotę (10 lutego) na Dzień Otwarty pod hasłem "NFZ bliżej Pacjenta".

FOT. Arch. RZ; zdjęcie ilustracyjne

- Wszystkich, którym w ciągu tygodnia brakuje czasu na załatwienie spraw w Funduszu, mazowiecki NFZ zaprasza do swojej siedziby przy ul. Chałubińskiego 8 w Warszawie, w godzinach od 9.00 do 14.00.

- Podczas Dnia Otwartego będzie można potwierdzić zlecenie na wyroby medyczne, złożyć skierowanie na leczenie uzdrowiskowe i wyjaśnić kwestie związane z ubezpieczeniem zdrowotnym, w tym ubezpieczeniem dobrowolnym - informuje Fundusz.

Tradycyjnie już każdy chętny będzie mógł uzyskać dostęp do Zintegrowanego Informatora Pacjenta (ZIP) lub wyrobić bądź przedłużyć ważność Europejskiej Karty Ubezpieczenia Zdrowotnego (EKUZ). Rozdawane będą również dedykowane seniorom, osobom niepełnosprawnym i przewlekle chorym tzw. Koperty Życia.

W skład takiego zestawu wchodzą plastikowa, zamykana na zatrzask koperta oznaczona specjalnym nadrukiem, karta informacyjna (ankieta) zawierająca podstawowe informacje o stanie zdrowia pacjenta, przyjmowanych lekach i uczuleniach oraz magnes na drzwi lodówki, informujący o obecności Koperty Życia wewnątrz lodówki.

Więcej: nfz.gov.pl

 

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum