MSZ: wyjeżdżając za granicę pamiętajmy o ubezpieczeniu

Autor: PAP/Rynek Zdrowia • • 03 lipca 2013 08:48

Wyjeżdżając za granicę warto wykupić dodatkowe ubezpieczenie medyczne, które uchroni nas przed kosztami leczenia czy transportu medycznego - przekonuje szef Departamentu Konsularnego MSZ Marek Ciesielczuk. Przypomina, by zabrać ze sobą dokument tożsamości, także jadąc do krajów UE.

MSZ: wyjeżdżając za granicę pamiętajmy o ubezpieczeniu
Ciesielczuk zaznaczył, że w celu zabezpieczania się na wypadek choroby lub wypadku dobrze jest wykupić dodatkowe ubezpieczenie podróżne. Jak dodał, stawki ubezpieczenia są niewspółmiernie niskie w porównaniu z kosztami ewentualnego leczenia za granicą.

Ponadto - zaznaczył - wyjeżdżając do kraju UE - należy zaopatrzyć się w Europejską Kartę Ubezpieczenia Zdrowotnego (EKUZ) wydawaną przed oddziały Narodowego Funduszu Zdrowia. Karta stanowi poświadczenie posiadanego ubezpieczenia medycznego.

Zaznaczył, że karta EKUZ daje dostęp do publicznej służby zdrowia w sytuacjach nagłych, ale nie pokrywa kosztów wizyt specjalistycznych, a co ważniejsze - transportu medycznego. - Najistotniejszą kwestią jest posiadanie dodatkowego ubezpieczenia medycznego, którego koszt jest symboliczny - podkreślił Ciesielczuk.

Czytaj też. Wakacyjne pułapki zdrowotne, czyli z EKUZ nie opłaci się całego leczenia

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum