Lubuski wojewoda uspokaja: e-zwolnienia lekarskie dopiero od grudnia

Autor: Gazeta Wyborcza/Rynek Zdrowia • • 27 kwietnia 2018 12:10

Wojewoda Władysław Dajczak poinformował czwartek (26 kwietnia) w zielonogórskiej Poliklinice, że elektroniczne zwolnienia lekarskie, chociaż są przyjazne pacjentom, obligatoryjnie wejdą dopiero od grudnia br., a nie od lipca, jak zapowiadano wcześniej.

W pierwszym kwartale tego 2018 r. w formie elektronicznej lubuscy lekarze wystawili niespełna 8,4 proc. wszystkich zwolnień. Fot. Archiwum

Pierwotnie przepisy nowej ustawy miały wejść w życie 1 lipca br., jednak Elżbieta Rafalska, minister rodziny, pracy i polityki społecznej, przesunęła termin na 1 grudnia tego samego roku. W uzasadnieniu minister podkreśliła, że decyzja resortu jest podyktowana faktem, że w co najmniej kilku regionach Polski wskaźnik zwolnień wystawianych drogą elektroniczną nadal jest niewielki - podaje Gazeta Wyborcza. 

W województwie lubuskim uprawnionych do wystawiania zwolnień lekarskich jest 3 tys. lekarzy. Jak dotąd tylko 1,2 tys. z nich zarejestrowało się w portalu PUE ZUS (Platforma Usług Elektronicznych ZUS), którego posiadanie jest konieczne do wystawiania e-zwolnień.

W pierwszym kwartale tego 2018 r. w formie elektronicznej lubuscy lekarze wystawili niespełna 8,4 proc. wszystkich zwolnień.

Więcej: www.zielonagora.wyborcza.pl

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum