×
Subskrybuj newsletter
rynekzdrowia.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole

Lubelskie: ponad 27 tys. mieszkańców województwa ma dostęp do systemu ZIP

Autor: GUBAŁA Katarzyna • Źródło: KR/Rynek Zdrowia   • 06 listopada 2013 13:08

W ciągu czterech miesięcy funkcjonowania systemu Zintegrowany Informator Pacjenta, z możliwości zarejestrowania się w systemie skorzystało prawie 35 tys. mieszkańców Lubelszczyzny.

Lubelskie: ponad 27 tys. mieszkańców województwa ma dostęp do systemu ZIP
Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

Ponad 27 tys. osób może już korzystać z pełnej funkcjonalności systemu tj. zweryfikować historię swojego leczenia i sprawdzić ile pieniędzy i na jakie leczenie wydał NFZ.

Lubelski OW NFZ umożliwia założenie konta w ZIP we wszystkich miejscach swojego urzędowania tj. w oddziale i w delegaturach, jak również na stanowiskach wyjazdowych. W ciągu czterech miesięcy stanowiska z systemem ZIP gościły w 150 miejscach poza oddziałem lubelskim. Do promocji Zintegrowanego Informatora Pacjenta włączyły się jednostki administracji rządowej i samorządowej, instytucje, zakłady pracy, placówki medyczne oraz lokalne media.

Od 1 lipca br. do Lubelskiego Oddziału Wojewódzkiego NFZ wpłynęło 37 zgłoszeń od pacjentów, którzy zweryfikowali swoją historię choroby w ZIP i zgłosili nieprawidłowości. Najwięcej przypadków dotyczyło porad specjalistycznych i stomatologicznych oraz recept, które nie zostały zrealizowane.

Postępowania wyjaśniające wykazały we wszystkich przypadkach, że placówki medyczne i apteki, błędnie podały numery PESEL pacjentów do rozliczeń z Funduszem. Podmioty medyczne zostały wezwane do korekty raportów rozliczeniowych.

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum

    Najnowsze