Kujawsko-Pomorskie: ZUS zakwestionował świadczenia chorobowe na kwotę blisko 1 mln zł

Autor: Gazeta Wyborcza/Rynek Zdrowia • • 12 października 2020 15:01

ZUS podsumował wyniki kontroli zwolnień lekarskich prowadzonych w pierwszym półroczu. Dwa oddziały Zakładu w województwie kujawsko-pomorskim przeprowadziły prawie 8,6 tys. kontroli (ponad 5,3 tys. na terenie działania bydgoskiego ZUS oraz blisko 3,3 tys. w Toruniu i okolicach). Zakwestionowano świadczenia chorobowe na kwotę 996,3 tys. zł.

Kujawsko-Pomorskie: ZUS zakwestionował świadczenia chorobowe na kwotę blisko 1 mln zł
W całej Polsce przeprowadzono 143,2 tys. kontroli Fot. materiały prasowe

Jak poinformowała Krystyna Michałek, rzecznik regionalny ZUS województwa kujawsko-pomorskiego, w regionie 567 osób straciło prawo do świadczenia chorobowego w ciągu ostatnich sześciu miesięcy. Ci, którym wstrzymano wypłatę zasiłku, jak tłumaczy rzeczniczka, nie skupiali się na zadbaniu o szybki powrót do zdrowia - informuje Gazeta Wyborcza.

Znaleźli się np. tacy, którzy w czasie otrzymywania zasiłku prowadzili działalność gospodarczą, podróżowali po kraju czy za granicą, dorabiali na umowach-zleceniach.

W całej Polsce przeprowadzono 143,2 tys. kontroli osób posiadających zaświadczenie o czasowej niezdolności do pracy. W konsekwencji wydanych zostało 10,2 tys. decyzji wstrzymujących dalszą wypłatę zasiłków chorobowych, a kwota wstrzymanych z tego tytułu zasiłków osiągnęła 11 688,8 tys. zł.

Więcej: toruń.wyborcza.pl

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum