Koszty leczenia za granicą i powrocie do kraju razem tylko w jednej polisie

Autor: Dziennik Gazeta Prawna/Rynek Zdrowia • • 09 grudnia 2009 17:00

Tylko jedna firma w Polsce oferuje polisę, która gwarantuje poszkodowanemu pokrycie kosztów kontynuacji leczenia po powrocie do kraju.

Koszty leczenia za granicą i powrocie do kraju razem tylko w jednej polisie
Czasem EKUZ nie wystarczy...

Ubezpieczenie kosztów leczenia za granicą obejmują zwykle – zgodnie ze swoją nazwą – tylko wydatki powstałe za granicą. Po przyjeździe do Polski, leczenie organizowane prywatnie lub w ramach publicznego systemu opieki zdrowotnej, nie już refundowane przez ubezpieczyciela. Żeby dokończyć leczenie w kraju, trzeba jeszcze przed wyjazdem kupić drugą polisę. Szczególną uwagę powinni na to zwrócić narciarze.

Jak podaje Dzienni Gazeta Prawna, największe towarzystwa: AXA, Ergo Hestia czy Alianz, nie mają na razie w planach wprowadzania ubezpieczeń pozwalających na kontynuowanie leczenia czy przeprowadzenie rehabilitacji po powrocie do kraju.

W PZU ubezpieczenie turystyczne Wojażer zawiera wyraźne wyłączenie „kosztów leczenia na terytorium RP i na terytorium kraju stałego pobytu ubezpieczonego, w tym kontynuacji leczenia rozpoczętego za granicą”. Towarzystwo nie płaci też za leczenie, zabiegi i operacje, których przeprowadzenia nie można było odłożyć do czasu powrotu ubezpieczonego do kraju.

Podobne klauzule można też znaleźć w innych polisach turystycznych. Żeby uzyskać pomoc w takich wypadkach, trzeba kupić dodatkowe ubezpieczenie.

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum