Konta bankowe z dostępem do lekarza

Autor: Rzeczpospolita/Rynek Zdrowia • • 25 lutego 2010 18:08

Banki chcą pokazać klientom, że dbają nie tylko o ich pieniądze, ale i o nich samych, oferując konta z pakietami usługowymi, również medycznymi.

Przez bankomat do... lekarza.

Jak podaje Rzeczpospolita, wiele banków oferuje klientom korzystającym z kont osobistych ubezpieczenie assistance. Często obejmuje ono całodobową pomoc medyczną w razie nagłego zachorowania lub nieszczęśliwego wypadku.

Pakietowi assistance Na Obcasach towarzyszy konto o tej samej nazwie, które oferuje Bank Zachodni WBK. Obejmuje ono m.in. opiekę lekarską w razie poważnego zachorowania (nowotwór złośliwy sutka i szyjki macicy), zapewnia też całodobową pomoc medyczną w przypadku nagłego zachorowania lub nieszczęśliwego wypadku.

BZ WBK wraz z Kontem Aktywni 50+ oferuje bezpłatną polisę medyczną. W ramach rocznego ubezpieczenia bank gwarantuje m.in. cztery wizyty lekarza i pielęgniarki, dostawę leków i sprzętu medyczno-rehabilitacyjnego. Raz w roku zapewnia też (maksymalnie może to zająć 48 godzin) transport na komisję medyczną, opiekę pielęgniarską i pomoc domową po hospitalizacji, opiekę nad osobami starszymi i niesamodzielnymi.

Bank Pekao dołącza pakiety assistance do Eurokont. Wśród nich jest m.in. Assistance Medyczny w Kraju. W ramach ubezpieczenia medycznego klient ma prawo m.in. do wizyty lekarskiej po nieszczęśliwym wypadku czy nagłym zachorowaniu. Może skorzystać z opieki domowej po hospitalizacji czy z transportu medycznego.

Podobne pakiety medyczne mają też Bank Pocztowy (Pocztowe Konto Nestor) oraz Lukas Bank (Pakiet Pomocy Medycznej).

Więcej w Rzeczpospolitej.

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum