Firmy ubezpieczeniowe walczą o polski "zdrowotny" rynek

Autor: Rzeczpospolita/Rynek Zdrowia • • 30 czerwca 2017 10:34

Prywatne ubezpieczenia zdrowotne to w Polsce ciągle niszowe produkty, ale ten sektor dynamicznie rośnie. Dane Polskiej Izby Ubezpieczeń (PIU) za cały 2016 rok wskazują, że liczba osób posiadających dodatkowe polisy zdrowotne zwiększyła się o prawie 30 proc. w stosunku do 2015 r. roku.

Firmy ubezpieczeniowe walczą o polski "zdrowotny" rynek
W kraju w 2106 r. było aż 1,86 mln Polaków, którzy dodatkowo ubezpieczyli swoje zdrowie. Fot. Fotolia

Jak podaje "Rzeczpospolita" w kraju w 2106 r. było aż 1,86 mln Polaków, którzy dodatkowo ubezpieczyli swoje zdrowie. Składki łącznie wyniosły 547,2 mln zł, co oznacza wzrost o ponad 13 proc. w porównaniu z 2015 r.

Coraz więcej firm zagranicznych wkracza na polski rynek, co wynika przekonania o możliwościach jego rozwoju. W maju do Polski wszedł zarejestrowany na Gibraltarze MediSky International z ofertą międzynarodowych ubezpieczeń zdrowotnych - drogich polis, umożliwiających kompleksowe leczenie poza Polską.

Nową ofertę planuje także wprowadzić w tym roku Allianz. Będzie to prywatne ubezpieczenie zdrowotne z aplikacją na urządzenia mobilne.

Ubezpieczyciele konkurują już nie tylko między sobą, ale także z firmami oferującymi abonamenty medyczne, jak Lux Med czy Medicover. Według szacunków ekspertów rynek abonamentów medycznych wynosi ok. 3-4 mld zł zebranej składki rocznie - zaznacza "Rzeczpospolita".

Więcej: www.rp.pl

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum