Fałszywym zwolnieniom lekarskim sprzyja praca w państwowej instytucji

www.pulshr.pl Autor: PTWP - PulsHR • Źródło: PulsHR/Rynek Zdrowia   • 07 stycznia 2019 15:29

Policjanci, pracownicy administracji sądowej teraz nauczyciele. Przedstawiciele tych grup zawodowych w walce o wyższe wynagrodzenia sięgnęli po masowe przechodzenie na zwolnienie lekarskie. Krytycznie tę formę protestu ocenia Cezary Kaźmierczak, szef Związku Przedsiębiorców i Pracodawców.

Fałszywym zwolnieniom lekarskim sprzyja praca w państwowej instytucji
Cezary Kaźmierczak, prezes Związku Przedsiębiorców i Pracodawców. Fot. ZPP.

Cezary Kaźmierczak w poniedziałek (7 stycznia) był gościem Polskiego Radia 24. Odniósł się tam do popularnej ostatnio formy protestu, czyli wzięcia zwolnienia lekarskiego.

Branie fałszywych zwolnień lekarskich to spuścizna systemu postsowieckiego. Wszyscy, którzy w tym uczestniczą po prostu oszukują. Jest to niewłaściwe i niemoralne - podkreślił prezes ZPP.

Zdaniem Cezarego Kaźmierczaka, braniu fałszywych zwolnień lekarskich sprzyja praca w państwowej instytucji. - W przypadku każdego prywatnego przedsiębiorstwa mało kto by się odważył na tego typu działania. Osoba na fałszywym zwolnieniu miałaby większe szanse rozwoju swojej kariery zawodowej już poza nim - mówił eufemistycznie szef Związku Przedsiębiorców i Pracodawców.

Czytaj: www.pulshr.pl

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum