Donald Trump o Obamacare: do natychmiastowej likwidacji

Autor: tvn24bis.pl • • 09 listopada 2016 20:14

Nowo wybrany na stanowisko prezydenta Stanów Zjednoczonych Donald Trump zapowiedział na finiszu kampanii wyborczej, że jeśli wygra, natychmiast zlikwiduje Obamacare.

Donald Trump o Obamacare: do natychmiastowej likwidacji
Według Obamacare wszyscy mieszkańcy USA mają obowiązek się ubezpieczyć Fot. Archiwum

Trump wykorzystał zapowiedź rządu, że od przyszłego roku składki na ubezpieczenia zdrowotne proponowane w ramach tej reformy podrożeją średnio o 24 proc. - informuje tvn24bis.pl

Przekonywał, że w wielu regionach miesięczny koszt ubezpieczenia przewyższa miesięczne spłaty kredytu hipotecznego.

Firmy ubezpieczeniowe od kilku lat podwyższają koszty swoich planów, aby pokryć straty z powodu wynikającego z Obamacare nakazu ubezpieczenia wszystkich, w tym osób wysokiego ryzyka: chorych na przewlekłe choroby. Straty te – jak liczono - miały być zrekompensowane dzięki pozyskaniu nowych klientów, ale okazało się, że wielu Amerykanów, zwłaszcza młodych, woli płacić kary zamiast wykupywać astronomicznie drogie polisy.

Według Obamacare wszyscy mieszkańcy USA mają obowiązek się ubezpieczyć. Większości Amerykanom ubezpieczenie zapewniają pracodawcy, jednak osoby bezrobotne i pracujące na własny rachunek muszą wykupić polisy na prywatnym rynku. Tylko osoby o niższych dochodach mogą liczyć na subwencje państwa w formie ulg podatkowych.

Więcej: tvn24bis.pl

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum