Dolny Śląsk: nowy punkt ubezpieczonego w Głogowie

Autor: Anna Kaczmarek/Rynek Zdrowia • • 07 sierpnia 2009 12:49

W Starostwie Powiatowym w Głogowie (Dolny Śląsk) rozpoczął działalność punkt obsługi ubezpieczonego Narodowego Funduszu Zdrowia. Ma to pomóc mieszkańcom, którzy np. po Europejską Kartę Ubezpieczonego nie będą musieli już jechać do Wrocławia czy Legnicy.

Dolny Śląsk: nowy punkt ubezpieczonego w Głogowie
Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

Jak mówi portalowi rynekzdrowia.pl Joanna Mierzwińska, rzecznik oddziału NFZ we Wrocławiu Fundusz nawiązał kontakty ze wszystkim władzami powiatowymi na terenie dolnośląskiego oddziału w sprawie utworzenia punktów, jednak Głogów jako pierwszy odpowiedział i pomógł utworzyć placówkę.

Dzięki pomocy samorządu zmniejszyły się koszty utworzenia punktu.

– Samorząd wyremontował pomieszczenia, ustalił niewielki czynsz. Nie zatrudnialiśmy nowych osób. Do pracy w punkcie zostali przesunięci pracownicy z delegatury oddziału w Legnicy. Miesięczny koszt wynajmu pomieszczenia i opłat za media to 800 zł – informuje Joanna Mierzwińska. – Nasz Oddział chciałby otworzyć więcej takich punktów. Najbardziej zaawansowane rozmowy są w Kłodzku.

W punkcie obsługi ubezpieczonego można odebrać kartę EKUZ, złożyć zapotrzebowanie na sprzęt ortopedyczny czy załatwić formalności związane z wyjazdem do sanatorium. Świadczeniodawcy również mogą z niego korzystać przy dopełnianiu części procedur. Punkt pracuje w godzinach od 7.30 do 15.30.

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum