Czekający w kolejkach łączą się!

Autor: Dziennik Gazeta Prawna/Rynek Zdrowia • • 21 kwietnia 2010 11:00

Pacjenci na stronie korektorzdrowia.pl alarmują o przypadkach oczekiwania na operację kolana od 2 do nawet 4 lat, a chory na nowotwór przełyku poczeka w kolejce nawet 4 miesiące.

Portal działa od miesiąca, ale mimo to drastyczne przykłady można mnożyć: pacjent po udarze lewej półkuli mózgu  na konsultację chirurgiczną musi czekać kilka tygodni. Rak płuc z przerzutami do mózgu wymagający radioterapii? Czas oczekiwania to 1 – 2 miesiące.

Pomysłodawca, ekspert od ochrony zdrowia Krzysztof Łanda, twierdzi, że świadczeń, do których dostęp jest ograniczony, są tysiące. Portal ma je pokazać, by promować ideę dodatkowych ubezpieczeń  zdrowotnych.

Celami Fundacji Watch Health Care, ktora firmuje portal, jest wskazywanie obszarów nierówności w zakresie dostępu do świadczeń medycznych a także określanie sposobów zmiany negatywnego stanu rzeczy w zakresie dostępu do świadczeń zdrowotnych zgodnie z zasadami AOTM.

Fundacja zbiera także i weryfikuje zgłoszenia, doyczące świadczeń zdrowotnych i procedur medycznych, do których dostęp w Polsce jest ograniczony, prezentuje pogrupowane informacje w formie rankingu pod względem uciążliwości ograniczonego dostępu.

Więcej na: www.edgp.gazetaprawna.pl

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum