×
Subskrybuj newsletter
rynekzdrowia.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole

Bydgoszcz: policjanci chorują średnio miesiąc w roku

Autor: Gazeta Wyborcza/Rynek Zdrowia24 stycznia 2014 09:00Aktualizacja: 24 stycznia 2014 09:05

Policjanci z Bydgoszczy w 2013 r. przebywali na zwolnieniu lekarskim przez 22 tys. 123 dni łącznie. Oznacza to, że średnio każdego z funkcjonariuszy nie było w pracy przez miesiąc.

Bydgoszcz: policjanci chorują średnio miesiąc w roku
Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022
Jak podaje Gazeta Wyborcza, komenda w Bydgoszczy w ubiegłym roku miała 973 pracowników etatowych, którzy łącznie przynieśli do działu kadr 1149 druków L-4. W sumie wzięli 22 tys. 123 dni chorobowego. Statystycznie każdy policjant. był w minionym roku ponad dwadzieścia roboczych dni na pełnopłatnym zwolnieniu lekarskim.

Według danych z KMP, 58 osób stanęło przed komisją lekarską działającą przy szpitalu Ministerstwa Spraw Wewnętrznych. Lekarze, którzy decydują o przydatności do służby, uznali 52 za niezdolne do pracy w policji, trzy osoby mogły wrócić do jednostki, a trzy komisja uznała za częściowo zdolne.

Według szefa bydgoskiej policji są funkcjonariusze, którzy nadużywają zwolnień. W jego opinii uległoby to zmianie, gdyby policjanci otrzymywali podczas choroby 80 proc. wynagrodzenia, a nie 100 proc., jak obecnie.

Więcej: www.gazeta.pl

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum

    Najnowsze