6 lipca w Wilanowie rusza Szpital Medicover

Autor: Życie Warszawy/Rynek Zdrowia • • 04 lipca 2009 10:54

W poniedziałek (6 lipca) rozpoczyna pracę wieloprofilowy, 180-łóżkowy Szpital Medicover w warszawskim Wilanowie. Pierwsze operacje odbędą się tu pod koniec lipca.

6 lipca w Wilanowie rusza Szpital Medicover
Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

To pierwsza w Polsce prywatna wieloprofilowa lecznica wybudowana od podstaw. Koszt inwestycji wyniósł około 150 mln zł. Być może w przyszłości placówka będzie się starać o kontrakt z NFZ.

Szpitalne oddziały, m.in. ginekologia i położnictwo, pediatria, chirurgia, intensywna terapia oraz sale operacyjne będą uruchamiane stopniowo. Działać zacznie także centrum diagnostyki endoskopowej. Lecznica będzie w stanie przeprowadzić około 4 tys. operacji rocznie.

Jako pierwsza zacznie działać porodówka. Jej oferta to 7 sal porodowych oraz 21 pokoi dla rodzin. Pakiet porodowy kosztuje 12 tys. zł.

- Chcemy, aby pacjentka miała pewność, że w przypadku komplikacji nie dopłaci - wyjaśnia Mateusz Sobula z Medicover. - W innych szpitalach już po porodzie wystawiane są dodatkowe rachunki za opiekę położnej lub znieczulenie - dodaje.

W publicznych placówkach znieczulenie na życzenie kosztuje ok. 500 zł, a opieka położnej od 1,2 do 2,5 tys. zł - przypomina Życie Warszawy.

Z oferty lecznicy skorzystają głównie pacjenci, którzy wykupili abonament lub polisę w Medicover.

- Kierujemy ją także do osób, które zapłacą jednorazowo za każde zrealizowane świadczenie - podkreśla Bartosz Maciejewski, rzecznik Medicover.

Zarówno właściciele abonamentów, prawie 300 tys. osób, jak i pacjenci płacący jednorazowo, będą mogli korzystać ze szpitala od razu. Nowi klienci, którzy dopiero planują wykupienie ubezpieczenia, poczekają.

- Obowiązuje okres karencji przed hospitalizacją planową. Pacjenci nabierają prawa do pełnoprofilowej opieki szpitalnej po trzech miesiącach od wykupienia polisy – podkreśla rzecznik.

W razie nieszczęśliwego wypadku do szpitala będą jednak przyjęci już w dzień po zakupie abonamentu. Miesięczna składka za pełną opiekę ambulatoryjną i szpitalną dla 30-letniego mężczyzny to 281 zł, a dla 30-letniej kobiety 322 zł.

Na Mazowszu jest ok. 40 prywatnych szpitali. Specjalizują się jednak w wąskich dziedzinach – ginekologii, urologii, ortopedii czy kardiologii. W ciągu kilku lat mają jednak powstać placówki o szerszym profilu. Do połowy 2010 r. zostanie otwarty prywatny szpital spółki Platinum Hospitals przy ul. Goszczyńskiego (na bazie dawnego Szpitala Sióstr Elżbietanek). Swoje wieloprofilowe lecznice chcą mieć też Swissmed, Enel-Med oraz Lux Med.

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum