Zielona Góra: rejestracja na kliknięcie

Autor: gazeta.pl/Rynek Zdrowia • • 20 stycznia 2014 10:10

Poliklinika MSWiA w Zieleniej Górze uruchomiła w styczniu e-rejestrację do lekarzy rodzinnych i specjalistów. Niebawem wprowadzone będą karty pacjenta - cyfrowa kartoteka, która zastąpi tradycyjną, papierową.

Zielona Góra: rejestracja na kliknięcie

System e-rejestracji jest prosty w obsłudze. Można rejestrować się bez logowania, a ponadto na kilka dni przed wizytą automatycznie przypomni pacjentowi o spotkaniu z lekarzem.

Można też anulować wizytę przez kliknięcie odpowiedniej komendy w zwrotnym e-mailu. To ważna funkcje systemu, bo jak policzono w Poliklinice, chorzy nie przychodzą na blisko 20 proc. wizyt.

Panel e-rejestracji umożliwia nie tylko zapisanie się do lekarza, ale także założenie konta w Ogólnopolskim Systemie Ochrony Zdrowia. Posiadacz konta może zezwolić lekarzowi z dowolnej placówki na dostęp do jego historii choroby, informacji o tym, gdzie się leczył lub czy zrealizował receptę.

Informatyzacja Polikliniki kosztowała ponad 1,9 mln zł. 85 proc. inwestycji dofinansował Lubuski Regionalny Program Operacyjny. Przebudowa Centrum Obsługi Chorych pochłonie docelowo 1,4 mln zł.

 

Więcej: www.gazeta.pl

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum