Wrocław: ćwierć wieku Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego

Autor: BEX/Rynek Zdrowia • • 09 grudnia 2009 14:30

Świętuje i wprowadza w pełni elektronicznego systemu prowadzenia dokumentacji medycznej.

Wrocław: ćwierć wieku Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego

Ten szpital zawsze dokładał starań, aby wprowadzać innowacyjne rozwiązania zarówno w kwestiach zarządzania, rozwiązań technicznych jak i nowoczesnych metod leczenia. W nim zainstalowano pierwszy na Dolnym Śląsku tomograf komputerowy i rezonans magnetyczny.

Teraz WSS wraz z innymi dziesięcioma szpitalami wdraża program teleradiologii pozwalający na szybką i nowoczesną diagnostykę radiologiczną. Wspólnie z Wojskowym Instytutem Medycznym w Warszawie prowadzi projekt zmierzający do wyceny procedur i kosztów medycznych.

Szpital poszerza obszar związany z diagnostyką i leczeniem pacjentów. Od bieżącego roku wykonywane są w nim zabiegi ablacji u dzieci.Wykonują je, jako jedyna placówka w południowo-zachodniej Polsce. WSS jest także wiodącą na Dolnym Śląsku jednostką, w której wykonuje się diagnostyczne cewnikowanie serca oraz kardiologiczne zabiegi interwencyjne u pacjentów do 18 roku życia.

To wszystko sprawiło, że podjęto decyzjęKonsekwencją tych działań było o wprowadzeniu elektronicznego standardu dokumentacji medycznej.

Jest to rozwiązanie składające się z oprogramowania oraz przenośnego urządzenia do wprowadzania zdarzeń medycznych bezpośrednio przy łóżku chorego. Obecnie elektroniczny standard prowadzenia dokumentacji medycznej został wdrożony na oddziałach: chirurgii ogólnej, naczyniowej i onkologicznej. W pozostałych komórkach jest wprowadzany.

Mobilny system dokumentacji zostanie w całym Szpitalu zaimplementowany po zakończeniu procedur przetargowo-zakupowych. Zastosowanie elektronicznego standardu dokumentacji medycznej pozwala na lepsze zarządzanie zasobami informacji, poprawę jakości świadczonych usług medycznych i przede wszystkim zredukowanie czasu poświęconego na sprawy administracyjne na korzyść opieki nad pacjentem.

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum