Wielkopolska: ruszy regionalny system elektronicznych usług w szpitalach

Autor: PAP/Rynek Zdrowia • • 17 grudnia 2015 19:08

W kwietniu 2016 roku powinien zacząć działać system elektronicznych usług w szpitalach w województwie wielkopolskim. Projekt objął zasięgiem 23 podmioty lecznicze, jego wartość to 32,5 mln zł.

Wielkopolska: ruszy regionalny system elektronicznych usług w szpitalach
FOT. Archiwum RZ; zdjęcie ilustracyjne

W czwartek (17 grudnia) w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Wielkopolskiego podsumowano projekt pn. "Usługi elektroniczne służące zarządzaniu na poziomie wojewódzkim, skierowane do podmiotów leczniczych podległych Sejmikowi Województwa Wielkopolskiego".

Celem projektu było stworzenie systemu usług elektronicznych w podmiotach leczniczych i na szczeblu wojewódzkim. Ich wdrożenie ma poprawić jakość i dostępność świadczeń medycznych.

W ramach przedsięwzięcia, placówki doposażono w sprzęt i oprogramowanie, oraz zbudowano i wdrożono m.in. innowacyjne rozwiązania w zakresie przekazywania podmiotom leczniczym danych medycznych przez zespoły ratownictwa medycznego.

- Nominalną datą zakończenie projektu jest 31 grudnia. Wdrożenie usług, przeszkolenie personelu, implementacja sprzętu już się zakończyło. Pierwsze trzy miesiące nowego roku dajemy sobie na weryfikację, czy wszystko działa bezbłędnie i na wprowadzanie potrzebnych danych - powiedział w czwartek PAP dyrektor departamentu zdrowia w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Wielkopolskiego Leszek Sobieski.

- Cały system powinien normalnie ruszyć najdalej w kwietniu przyszłego roku - dodaje.

Do usług elektronicznych realizowanych w ramach projektu należą: wytwarzanie i udostępnianie dokumentów medycznych dla elektronicznej dokumentacji medycznej, rejestr świadczeń i zdarzeń medycznych, gospodarka lekami, monitorowanie zdarzeń systemu ratownictwa medycznego, oraz usługi uwierzytelnienia i autoryzacji oraz elektronicznego obiegu dokumentów.

Przedsięwzięcie sfinansowane zostało ze środków Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2007 - 2013.

W sierpniu wielkopolski samorząd podpisał umowę na budowę w ramach projektu kompleksowego systemu informatycznego dla 23 podmiotów leczniczych w regionie. Wartość zawartego ze spółką spółka CA Consulting kontraktu sięgała 24 mln zł.

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum