Wdrażanie e-dokumentacji medycznej najszybciej przebiega w dużych placówkach

Autor: DK, MAK/Rynek Zdrowia • • 04 listopada 2019 20:02

W jakim stopniu placówki medyczne w Polsce są przygotowane do prowadzenie dokumentacji medycznej w formie cyfrowej? Na to pytane odpowiada Rafał Włach, dyrektor handlowy CompuGroup Medical Polska.

Wdrażanie e-dokumentacji medycznej najszybciej przebiega w dużych placówkach
Rafał Włach (z lewej) w rozmowie z Rynkiem Zdrowia; FOT. PTWP

Jego zdaniem przygotowanie lecznic pod względem infrastrukturalnym do prowadzenia elektronicznej dokumentacji medycznej (EDM) wygląda bardzo dobrze.

- Jako firma mamy przyjemność współpracować z dużymi placówkami ochrony zdrowia - głównie są to szpitale kliniczne oraz instytuty - dodaje ekspert.

- Te właśnie jednostki nie tylko najszybciej rozpoczęły proces wdrażania niezbędnej infrastruktury informatycznej, koniecznej do prowadzenia EDM, ale też przeprowadziły odpowiednie szkolenia użytkowników - zaznacza dyrektor Włach.

- W naszej opinii proces wdrażana EDM będzie przebiegał „od góry do dołu”, czyli najłatwiej i najszybciej zostanie przeprowadzony we wspomnianych już dużych podmiotach leczniczych, aby z czasem objąć mniejsze szpitale, ale także m.in. poradnie specjalistyczne, a na końcu w cały system EDM włączone zostaną pojedyncze gabinety lekarskie - podsumowuje Rafał Włach.

Rozmowa została zarejestrowana podczas XV Forum Rynku Zdrowia (Warszawa, 21-22 października 2019 r.).

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum