Rośnie popularność oceny lekarzy w internecie

Autor: Dziennik Gazeta Prawna/Rynek Zdrowia • • 14 lipca 2010 09:30

Społecznościowe portale medyczne robią furorę

Rośnie popularność oceny lekarzy w internecie

Największy taki portal społecznościowy – ZnanyLekarz.pl – zawiera już informacje o 37 tys. lekarzy. Tylko w czerwcu były one czytane 1,3 mln razy. Każdego dnia przybywa 400 nowych opinii o specjalistach.

Konkurencyjny RankingLekarzy.pl zawiera już opinie o 24 tys. lekarzy. Jeśli dodać do tego inne portale i nieskończoną wręcz liczbę wątków o lekarzach na różnych forach, w Polsce istnieje już potężna internetowa baza wiadomości o lekarzach. Najczęściej ocenianymi specjalistami są ginekolodzy i dentyści. Opinie są anonimowe. Bez cenzury.

Opinie o medycznych portalach społecznościowych lekarzy są bardzo ostrożne. Wskazują na to, że na forach o lekarzach najczęściej głównie wyrażają swoje opinie sfrustrowani pacjenci. Dobrej opinii o takich portalach nie mają nawet ci lekarze, którzy uzyskują tu wyłącznie dobre oceny.

 – To bardzo miłe, kiedy opinie są pozytywne, ale takie portale są kontrowersyjne. Lekarze o innych lekarzach potrafią wypisywać tam bardzo złe rzeczy, żeby zaszkodzić konkurencji – twierdzi stomatolog ze Śląska Ewa Jaremczuk, o której opinie pacjentów internautów są pozytywne.

Podobne portale medyczne funkcjonują w wielu krajach. Zdaniem eksperta ochrony zdrowia Rafała Janiszewskiego dla pacjentów to świetna baza informacji, to także platforma, gdzie mogą się wymieniać doświadczeniami.

Więcej: Dziennik Gazeta Prawna

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum