
162 najciekawsze aplikacje dla lekarzy, pielęgniarek, pacjentów i ekspertów prezentuje pierwszy na polskim rynku raport dotyczący stosownych na świecie rozwiązań z zakresu m-zdrowia.
Aplikacje działające na urządzeniach przenośnych - takich jak smartfony, tablety - szybko znalazły szerokie zastosowanie w ochronie zdrowia.
Największą popularnością cieszą się aplikacje typu fitness, mierzące poziom wysiłku fizycznego, motywujące do uprawiania sportu albo podpowiadające, jak utrzymać dobrą formę i zrzucić zbędne kilogramy. Ich funkcjonalność sięga znacznie dalej, pozwalając prowadzić zdalny monitoring zdrowia, diagnozować choroby, kontrolować przebieg dolegliwości, prowadzić telekonsultacje medyczne.
Powstaje coraz więcej rozwiązań dedykowanych chorym przewlekle, lekarzom, szpitalom, rodzinie i bliskim pacjentów.
Według najnowszych danych, na rynku dostępnych jest już ponad 260 000 aplikacji stworzonych z myślą o zdrowiu. Liczba ich instalacji na urządzeniach mobilnych szacowana jest na ponad 3 mld. W 2016 roku liczba pobrań wzrosła o 7%. W poprzednich dwóch latach wzrost szacowano na 35–36%. Opracowywaniem rozwiązań m-zdrowia zajmuje się już 58 000 firm na świecie, w tym liczne start-upy.
Najciekawsze aplikacje dla lekarzy, pielęgniarek, pacjentów i ekspertów prezentuje pierwszy na polskim rynku raport dotyczący stosownych na świecie rozwiązań z zakresu m-zdrowia „162 mobilne aplikacje zdrowotne”.
W raporcie pokazano w wyselekcjonowane rozwiązania z Polski i zagranicy, które w ostatnich miesiącach cieszyły się dużym zainteresowaniem ze strony pacjentów oraz pracowników ochrony zdrowia.
Aplikacje uporządkowano według 11 kategorii, w tym m.in. dla lekarza, choroby przewlekłe, dla kobiet, sen, zdrowie psychiczne, monitoring zdrowia itd. Raport przygotowało czasopismo OSOZ Polska. Można go pobrać bezpłatnie (w formacie pdf) ze strony www.osoz.pl/aplikacje


Materiał chroniony prawem autorskim - zasady przedruków określa regulamin.
CZYTAJ TAKŻE
- 05:58 Wkrótce nie testy i szczepionki będą problemem, ale brak tych, którzy mają nas szczepić
- ND, 17:56 Austria: władze wstrzymały szczepienia preparatem AstraZeneca
- ND, 16:26 Prof. Maksymowicz: szczepionka Sputnik V? To nie jest gorszy produkt niż ropa naftowa z Rosji!
- ND, 15:55 11 marca uzdrowiska wznawiają działalność, także na Warmii i Mazurach
- ND, 14:59 Wirusolog: to nie z powodu mutacji na COVID-19 chorują coraz młodsze osoby
- ND, 13:57 Tabela bez zmian: Polska na 14. miejscu pod względem liczby zakażeń koronawirusem
- ND, 12:41 Naukowcy o "dobrym" cholesterolu: jego duże cząsteczki mogą zwiększać ryzyko zawału
- ND, 11:49 Wrocław: USK ma nowoczesny system oczyszczający powietrze na oddziale położniczym
- ND, 10:48 MZ: dobowy spadek liczby zakażeń w kraju, znowu najwięcej na Mazowszu. Rośnie liczba zajętych łóżek
- ND, 10:32 Najnowsze dane o koronawirusie w Polsce
- ND, 09:32 Michał Bulsa: MZ wydłużając odstępy między dawkami szczepień ładuje lekarzy na minę
- ND, 09:01 Badacze: stosowanie jednej dawki szczepionki przeciw Covid-19 to poruszanie się na ślepo
- 1 Koronawirus w Polsce: 1 794 914 potwierdzonych zakażeń, zmarło 45 285 pacjentów
- 2 Wirusolog: to nie z powodu mutacji na COVID-19 chorują coraz młodsze osoby
- 3 Pomorskie też objęte lockdownem. Zamknięte zostaną m.in. kina, hotele, teatry, baseny
- 4 Minister zdrowia: teleporady były nadużywane, dlatego ograniczamy ich stosowanie
- 5 Kraska apeluje: nie leczmy się tlenem na własną rękę! Pandemia nabiera rozpędu
- 6 Sośnierz: Polska nie walczy z pandemią COVID-19, ale rozpaczliwie się przed nią broni
- 7 MZ informuje o wydłużonych odstępach między dawkami szczepień przeciw COVID-19
- 8 Brytyjski wariant koronawirusa śledzony przez naukowców. Obawy są uzasadnione?
- 9 Miliardy na fabrykę szczepionki. Jakie mamy opcje i na co nas stać?
- 10 Szef MZ o drugiej dawce szczepionki w innym terminie. "Nie ma jeszcze żadnej decyzji"
- 11 Lekarze: wydłużenie odstępów między dawkami szczepień może być niezgodne z prawem
- 12 Prof. Maksymowicz: szczepionka Sputnik V? To nie jest gorszy produkt niż ropa naftowa z Rosji!
Newsletter
Rynekzdrowia.pl: polub nas na Facebooku
Obserwuj Rynek Zdrowia na Twitterze
Follow @rynekzdrowiaRSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych