Prezes Kamsoftu: użytkownicy są otwarci na nowe technologie służące cyfryzacji ochrony zdrowia

Autor: WOK • Źródło: Rynek Zdrowia11 czerwca 2021 16:01

W jaki sposób pandemia wpłynęła na cyfryzację ochrony zdrowia? Między innymi o tym będą rozmawiać eksperci podczas jednej z sesji VI Kongresu Wyzwań Zdrowotnych.

Prezes Kamsoftu: użytkownicy są otwarci na nowe technologie służące cyfryzacji ochrony zdrowia
Grzegorz Mródź, prezes Kamsoft SA; FOT. PTWP
 • Od 1 lipca 2021 r. lekarze we wszystkich placówkach powinni mieć dostęp do elektronicznej dokumentacji medycznej
 • Dlatego tak ważne, zdaniem ekspertów, jest przekonanie środowiska medycznego, że cyfryzacja jest dziś koniecznością
 • Pacjenci i pracownicy ochrony zdrowia, mimo wieloletnich wątpliwości, w sytuacji kiedy było to niezwykle potrzebne, docenili szereg rozwiązań z zakresu e-Zdrowia - mówi Grzegorz Mródź

Możliwość prowadzenia i wymiany elektronicznej dokumentacji medycznej (EDM) między placówkami, e-recepty, e-skierowania, Internetowe Konto Pacjenta i inne elementy e-zdrowia nabierają dziś szczególnego znaczenia. Nie tylko z powodu ogromnej przydatności technologii informacyjnych w czasach pandemii.

Ważna data w informatyzacji polskiej ochrony zdrowia

Od 1 lipca 2021 r. lekarze we wszystkich placówkach powinni mieć dostęp do wybranych elementów elektronicznej dokumentacji medycznej (EDM), takich jak, między innymi:

 • Informacja o rozpoznaniu choroby i przyczynie odmowy przyjęcia do szpitala
 • Informacja dla lekarza kierującego świadczeniobiorcę do poradni specjalistycznej lub leczenia szpitalnego o rozpoznaniu, sposobie leczenia, rokowaniu, ordynowanych lekach
 • Karta informacyjna z leczenia szpitalnego
 • Opisy badań diagnostycznych

Pacjenci i pracownicy medyczni doceniają e-Zdrowie

Dlatego tak ważne, zdaniem ekspertów, jest powszechne przekonanie w środowisku medycznym co do tego, że cyfryzacja w opiece zdrowotnej jest dziś koniecznością. - Mówiąc o zmianach w procesie cyfryzacji ochrony zdrowia w ciągu ostatniego roku należy przede wszystkim podkreślić otwartość użytkowników na nowe technologie - zaznacza Grzegorz Mródź, prezes Kamsoft SA.

- Zarówno pacjenci, jak i pracownicy sektora opieki zdrowotnej, mimo wieloletnich wątpliwości, w sytuacji kiedy było to niezwykle potrzebne, docenili szereg rozwiązań z zakresu e-Zdrowia. Dziś trudno wyobrazić sobie funkcjonowanie systemu bez e-recept, e-skierowań, telekonsultacji czy e-zwolnień lekarskich (eZLA) - mówi szef Kamsoftu.

- Pacjenci chętniej korzystali także z możliwości eRejestracji do lekarza dostępnej poprzez aplikację Visimed czy serwis LekarzeBezKolejki.pl Sprawdziła się również bezdotykowa recepta, umożliwiająca przekazanie informacji niezbędnej do realizacji recepty poprzez kod QR wygenerowany we wspomnianej aplikacji. Z satysfakcją obserwujemy, że rozwiązania które tworzymy w Kamsoft okazały się tak pomocne - podsumowuje Grzegorz Mródź.

Prezes Kamsoftu będzie jednym z prelegentów sesji pt. "Wyzwania e-Zdrowia 2021" (15 czerwca, godz. 9:30-11:00) podczas VI Kongresu Wyzwań Zdrowotnych (Health Challenges Congress - HCC, Katowice, 14-16 czerwca 2021 r.) w trakcie sesji:

Program debaty:

 • Wpływ pandemii na proces cyfryzacji opieki zdrowotnej w Polsce - regres, stagnacja, przyspieszenie?
 • Kluczowe cele oraz wnioski z pilotażu prowadzenia i wymiany elektronicznej dokumentacji medycznej (EDM)
 • E-skierowanie, Internetowe Konto Pacjenta i inne elementy e-zdrowia - dziś i jutro
 • Epidemia nie zatrzymała dynamicznego wzrostu liczby danych w ochronie zdrowia - jak sprostać temu wyzwaniu

Agenda całego Kongresu i rejestracja: hccongress.pl

14 i 15 czerwca br. wydarzenie odbędzie się w hybrydowej formule (stacjonarnie - w Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach - i online).

16 czerwca debaty przeprowadzone zostaną wyłącznie online.

Transmisje online wszystkich kongresowych debat, wykładów i prezentacji dostępne będą na stronie internetowej wydarzenia hccongress.pl. Relacje z kongresowych wydarzeń zamieszczane będą także w portalu rynekzdrowia.pl.

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum