Gazeta Olsztyńska/Rynek Zdrowia | 15-01-2013 17:28

Ostróda: szpital oplecie bezprzewodowa sieć informatyczna

W Powiatowym Zespole Opieki Zdrowotnej SA w Ostródzie realizowany jest projekt drożenia zintegrowanego systemu informatycznego. Na ten cel zarząd szpitalnej spółki pozyskał ponad 1,3 miliona złotych z Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007 - 2013. Cała wartość projektu to ponad 1,7 miliona złotych.

Efektem realizacji programu będzie między innymi wprowadzenie elektronicznej dokumentacji chorych, bezpłatny dostęp do internetu dla pacjenta i wprowadzenie systemu rejestracji on-line.

Jak mówi Krzysztof Sawicki, prezes zarządu PZOZ w Ostródzie dotychczas zakupione zostały 63 komputery stanowiskowe "all in one", oprogramowanie do obsługi danych medycznych związanych z pacjentem, oprogramowanie księgowo-kadrowe.

Oprogramowanie medyczne zostało zintegrowane z urządzeniami diagnostycznymi, takimi jak tomograf komputerowy czy zestaw rtg. Ponadto szpital w ramach projektu zakupił serwery obsługujące bazę danych pacjentów i 24 urządzenia "access point wi-fi", które zostały rozlokowane w całym budynku szpitala. Zapewniają one możliwość bezpłatnego korzystania z internetu wszystkim pacjentom i odwiedzającym.Więcej: www.ostroda.wm.pl