Oferta konsorcjum Kamsoft/Asseco najkorzystniejsza w przetargu na e-zdrowie

Autor: CSIOZ, DM/Rynek Zdrowia • • 26 stycznia 2012 12:31

Oferta o wartości 159,9 mln zł złożona przez konsorcjum, w którym liderem jest firma Kamsoft S.A. a członkiem Asseco Poland S.A., została uznana za najkorzystniejszą w trzeciej części przetargu ograniczonego na realizację projektu P1 "Elektroniczna Platforma Gromadzenia, Analizy i Udostępniania Zasobów Cyfrowych o Zdarzeniach Medycznych" - poinformowało w czwartek (26 stycznia) Centrum Systemów Informacyjnych Ochrony Zdrowia (CSIOZ).

Oferta konsorcjum Kamsoft/Asseco została przez CSIOZ oceniona w konkursie na 73 pkt. Konkurencyjna oferta firmy Sygnity, która zaproponowała wykonanie prac za 163,68 mln zł została oceniona na 70,36 ptk.

Część trzecia projektu P1, na którą przetarg został właśnie rozstrzygnięty dotyczy zaprojektowania, realizacji  i nadzoru gwarancyjnego następujących systemów:  "System Gromadzenia Danych Medycznych", "Pomocnicza Baza Rozszerzonych Danych Medycznych", "System Obsługi Rejestrów", "System Weryfikacji", "System Wspomagania Rozliczeń".

Wcześniej, 11 stycznia br., CSIOZ poinformowało o wygranej firmy Unizeto Technologies w pierwszej część przetargu ograniczonego na projekt P1, dotyczącej zaprojektowania, realizacji i nadzoru gwarancyjnego tzw. "Szyny Usług" oraz "Systemu Administracji". Koszt realizacji tego zlecenia jaki zaproponowała firma Unizeto wyniósł 17,95 mln zł.

Przypomnijmy, że 16 stycznia Leszek Bigos z biura prasowego Ministerstwa Rozwoju Regionalnego poinformował nas o wstrzymaniu unijnej refundację wydatków, które CSIOZ ponosi na projekt P1. Według MRR na podjęcie decyzji o wstrzymaniu certyfikowania wydatków do Komisji Europejskiej w tym przedsięwzięciu miały wpływ informacje o wstępnych wynikach kontroli NIK w CSIOZ.

- Decyzja o wstrzymaniu refundacji na razie nie ma wpływu na realizację projektu - zapewniał Leszek Bigos.

Pod koniec listopada minionego roku ukazały się doniesienia medialne o raporcie NIK zarzucające CSIOZ niegospodarność, łamanie przepisów o zamówieniach publicznych, brak współpracy CSIOZ z NFZ i opóźnienia. Kierownik projektu P1 nie potrafił jednak odnieść się do decyzji MRR.

Wyniki kontroli NIK w CSIOZ są dostępne w portalu rynekzdrowia.pl.

Czytaj. CSIOZ: rozstrzygnięto pierwszą część przetargu na projekt informatyzacji ochrony zdrowia

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum